Kafehauzas.lt rekomenduoja (01.14-20)

Ištikimiems Kafehauzas.lt draugams ir skaitytojams prasitarus, kad būtų gerai turėti kas primena kada ir kur verta nueiti, Kafehauzas.lt sugalvojo rengti kassavaitinius rekomendukus. Vis tiek patys sau atsirenkame ką būtų verta pamatyti, tad kodėl nepasidalinus savo subjektyviais argumentais ir rekomendacijomis su Jumis. Gal ir Jums bus smagiau ir įdomiau skaityti recenzijas apie tai, ką drauge pamatysime. Taigi, pabandykim.

Šią savaitę Kafehauzas.lt rekomenduoja:

Minios sindromas

Nacionalinėje dailės galerijoje (Vilniuje) vyksta gana šauniai pateikta paroda „Minios“, gvildenanti  minios galią, pasireiškusią istorijoje ir užfiksuotą lietuvių dailininkų darbuose per pastaruosius 200m. Apie šią parodą greitu laiku turėtų atsirasti tekstas ir Kafehauzas.lt. Beje, ją ypač tinka lankyti šiuo jautriu ir stipriu mums, lietuviams, laikotarpiu tarp sausio 13-osios ir vasario 16-osios.

Sniego simfonija kieme ir scenoje

Pirmadienį Nacionaliniame dramos teatre (Vilniuje) vyksta klouno mistiko Slavos Polunino misterija „Sniego simfonija“. Ypatingo genijaus apsilankymas. Deja, jau iš anksto buvo aišku, kad pakliūti nepavyks, nes bilietai, berods, nuo 200lt. Pakliuvusiems – baltai pavydim. Nepakliuvusiems – siūlom bent pavarvinti seilę.

Dviejų dievų katedra

Antradienį ir ketvirtadienį Nacionaliniame dramos teatre (Vilniuje) rodomas Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis „Katedra“. Smalsu kaip scenos šaunuoliui O.Koršunovui pasidavė mūsų nacionalinis didvyris Justinas Marcinkevičius. Turėtų būti keistas duetas, labai tikiuosi, kad lygiavertis.

Absoliuti laimė?

Šios savaitės intriga – penktadienį ir šeštadienį Pranciškonų rūmuose (Vilniuje). Jaunų entuziastingų aktorių trupės Mi11 visai šviežias ir pozityvus spektaklis „Vienas absoliučiai laimingas kaimas“. Kažkada vaikystėje kelis kartus perskaityta Eras Salola knyga „Kvailių kaimas“ (1986m., „Vyturys“) vis dar verčia šypsotis prisiminus kaip to kaimo moteriškės maudėsi rugiagėlių pievoj, o po to išsigando, kad viena nuskendo, nes kuri beskaičiuodavo – vis savęs nepriskaičiuodavo. Greičiausiai spektaklis neturi jokios tiesioginės sąsajos su šia knyga, bet intuicija kužda, kad ten gali būti netikėtai smagu.

Vaizduotės šėlionė

Penktadienį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Kirill Simonov (Rusija) ir Mihail Chemiakin (JAV/Prancūzija/Rusija) sukurtas Leo Delibes baletas „Kopelija“. Ypač norisi akreipti dėmesį į dekoracijas, kuriose šėlsta rusų disidento Mihail Chemiakino vaizduotė. Interviu su šia išskirtine asmenybe galite paskaityti Kafehauzas.lt . O žinant, kad aukščiau išliaupsintas S.Poluninas yra geras Chemiakino draugas ir kolega, abejonių dėl estetikos nebeturėtų kilti.

Estetikos injekcija

Anthony Minghella režisuota Giacomo Puccini opera „Madam Baterflai“. Mūsų, nors iš tiesų – ne tik mūsų (koprodukcija su Anglijos nacionaliniu ir Niujorko Metropoliteno operos teatrais) operhauzo šedevras. Jam negalioja senaties terminas. Jeigu norite patirti daug daug grožio – eikite į būtent šį „Madam Baterflai“ pastatymą. Beje, rinkitės pagal tai, ką labiau norite matyti antraplaniame vaidmenyje – Laimą Jonutytę (penktadienį) arba Jovitą Vaškevičiūtę (šeštadienį). Galima eiti vienam ir maksimaliai pasinerti į vaizdo ir muzikos estetiką; galima vestis antrą pusę – tikrai nenuobodžiaus, nesvarbu kokios lyties būtų; galima dovanoti vokelyje viršininkui – pakankamai solidu, nes visgi Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras.

Sutikta moteris

Kosto Dereškevičiaus paroda, kurioje skeptiškai žvelgiama į sovietinę realybę, nesibaidoma arsininkų ir pop meno kūrėjų įtakos. Kafehauzas.lt ypač susidomėjo šio dailininko humoru, sarkazmu vaizduojant moteris, ypač po neseniai matyto Kristinos Buožytės filmo „Aurora“ ir Loros Juodkaitės šokio spektaklio „Sibilė“  , siūliusių visiškai skirtingus moterų personažus. Bus įdomu palyginti.

Į sveikatą

Visiems intelektualams, išsekusiems nuo darbų ir kultūrinių pramogų savaitės tiesiog primygtinai rekomenduojame išsitraukti iš sandėliukų slides ir čiuožti čiuožti čiuožti Vingio parke vyksiančiame tradiciniame „Snaigės“ žygyje.

Tinginams

Tiems, kas visgi tingi lipti ant slidžiu ar net rogių, bet vis tiek nori prasivietryti galvas, siūlome nuvažiuoti iki Rumšiškių ir pažiopsoti kaip Napoleono armija traukiasi iš Maskvos. Šeštadienį nuo ryto Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks šio istorinio įvykio inscenizacija. Neįpareigojantis publikos renginys, kuriame puikiai jausis tie, kurie nejaukiai jaučiasi tuščiame miške.

Smagios savaitės!

Kafehauzas.lt1 komentaras